KONSPEKT ZAJĘĆ WYCHOWANIA
FIZYCZNEGO
Temat:
Ćwiczenia z
pomponami.
Cele
operacyjne:
Uczeń:
* umie wykorzystać przybory przy muzyce;
*wie jak się zachować w razie zaistniałego wypadku;
* kształtuje właściwy stosunek do emocji.
Metody i formy pracy: zabawowa, zadaniowa, pokaz.
Pomoce: magnetofon, pompony.
Uczeń:
* umie wykorzystać przybory przy muzyce;
*wie jak się zachować w razie zaistniałego wypadku;
* kształtuje właściwy stosunek do emocji.
Metody i formy pracy: zabawowa, zadaniowa, pokaz.
Pomoce: magnetofon, pompony.
Miejsce
ćwiczeń – ZSP Brzeźnica
Czas
trwania – 45 min
Liczba
ćwiczących –10
Wiek
ćwiczących – klasa IV,V i VI dziewczyny
Sprzęt
i przybory: magnetofon,
pompony.
| Tok lekcji | Opis Ćwiczenia | Uwagi |
Część
I wstępna
Czynności org-porządkowe |
Przebieg zajęć:
1. Zbiórka – podanie tematu i celów lekcji. 2. Zabawa ożywiająca – bieg w takt muzyki. Kiedy muzyka zostaje wyłączona uczennice przyjmują taką pozycję, w której stopy nie dotykają podłogi – (podczas każdej przerwy musi to być inna pozycja). 3 . Rozgrzewka – do tej części możemy wykorzystać poznane już kroki aerobiku np.: • 4 kroki marszu • 4 kroki marszu z wysokim unoszeniem kolan • 4 kroki marszu • 4 kroki marszu w rozkroku • 4 kroki marszu • 4 kroki prawe kolano ugięte w górę(przód) – podskok; • 4 kroki j.w. lewe kolano • 4 kroki kolano prawe ugięte w górę (przód),odwiedzione w bok – podskok • 4 kroki j.w. lewe kolano |
|
| Część II główna |
Część główna – w rytm muzyki powtórzenie
kroków od 1-12 i połączenie ich w układ. • omówienie i pokaz ruchu nóg • omówienie i pokaz ruchu rąk i tułowia • ćwiczenie kroków przy muzyce • krótki układ. Ćwiczenia uspokajające – „Powitanie, pożegnanie słońca” – joga, muzyka spokojna. |
|
Część III
końcowa
Omówienie
lekcji. |
Zakończenie – zbiórka, podsumowanie lekcji. |